Освітні платформи та ресурси для додаткового дистанційного навчання

Всеукраїнська школа онлайн — державна цифрова платформа для дистанційного навчання, з відеоуроками для 5-11-х класів, тестами, матеріалами для самопідготовки та методичної підтримки вчителів.
Мета Всеукраїнської школи онлайн — забезпечити кожному українському учневі та вчителю рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту.
Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.

Всеосвіта – це інноваційна освітня платформа, що допомагає педагогам професійно зростати та підвищувати кваліфікацію. Тут є всі необхідні інструменти для організації дистанційного навчання, тести, мої класи, олімпіади, безкоштовна онлайн-бібліотека методичних матеріалів, розробки для розвитку й навчання учнів будь-якого віку.

На Урок – це освітня платформа, яка включає в себе: всеукраїнські онлайн-конкурси, олімпіади, курси та журнал для школярів. Онлайн-школа «На Урок» створена для того, щоб кожен школяр, незалежно від місця проживання, зміг отримувати якісні знання в цікавому форматі, а кожен учитель мав змогу постійно вдосконалювати свої навички.

YouTube-платформа «Навчання»
YouTube запустив платформу для дистанційного навчання українських школярів. У «Налаштуваннях» на YouTube необхідно встановити свою країну місцезнаходження Україна або вибрати в налаштуваннях українську мову.
Освітня платформа містить відеоконтент, який відповідає програмі української середньої школи. Проєкт охоплює широкий спектр предметів, зокрема українську літературу та мову, фізику, біологію, хімію, математику, історію тощо.

Тренажер з правопису української мови
Українська платформа, що поєднує теоретичні положення й практичні завдання. Мета — засвоєння граматики української мови та вдосконалення правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію. Завдання, відповіді та інтерактивні тести онлайн.

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися.

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів.

Безоплатна платформа Duolingo для вивчення іноземних мов, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить в ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови.

На сайті Khan Academy є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо.

Інтерактивна симуляція PhET. Це проєкт University of Colorado Boulder для створення і використання безкоштовних інтерактивних симуляцій з математики і наук про природу.

«Вишиванчик» – канал, спрямований на розвиток української мови, навчання та виховання дітей рідною мовою.

«Novator film» – канал з анімаційними серіалами про Україну.

«Цікава наука» – ресурс для допитливих дітей старшого віку.

Матема – чат-бот безоплатних занять з математики для дошкільнят та дітей 1-11 класів.

Школа_інфо – найбільший освітній паблік України з онлайн-уроками, новинами та навчальними лайфхаками.

«Нова школа» – канал повноцінних мультимедійних підручників по кожному предмету з 1 по 11 клас.

«Веселі Саморобки» – розважально-пізнавальний канал з інструкціями цікавих поробок.

Кампстер – платформа, що відкрила безкоштовний доступ до курсів.

Python – вивчення базової мови Python.

Мобільні застосунки для вивчення іноземних мов, які є безоплатними для українців у зв’язку з воєнними діями та агресією РФ: Drops, LingQ, Preply, Duolingo, Ling App, UTalk, Mondly.

Онлайн-сервіси інтерактивних карт. Google Earth, Seterra online - Bing Maps, Microsoft Bing.

Bristar – це освітня платформа, розроблена, щоб супроводжувати курс початкової школи. Вона пропонує юному гравцеві досліджувати світ, де можна знайти не тільки нові знання, а й захоплюючі способи їх використання.

ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ОСВІТЯН
(БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ)

· Центральний ресурс Google for Education «Навчайте, де б ви не були».

· Програма «Цифрові інструменти Google для освіти»

· Онлайн-курс для вчителів «НУШ: базова середня освіта».

· Платформа EdWay.

· «Дія. Цифрова освіта».

· Підвищення інформаційно-цифрової компетентності вчителів ЗЗСО м. Харкова. ХНЕУ імені Семена Кузнеця.

· Телеграм-канал Digital.info вчителів Харкова.

Руханка "Крокуємо в укриття"