/Files/images/2023_2024/221212.jpg

/Files/images/sayt/Психолог.jpg

Для чого потрібен психолог у школі?

Як часто звертаються учні до шкільного психолога, щоб отримати консультацію, пораду? Який їхній вік? Що їх насправді хвилює нині?
Не раз можна почути: «Що робить психолог у школі?». Вважаємо, основним його завданням: допомогти учням дізнатися про себе більше.
Психологи накопичили чималий практичний досвід у формуванні важливих рис учня, майбутнього громадянина України, у розвитку соціальної компетенції, підвищенні психологічної культури, усвідомленні свого місця серед людей, виробленні навичок рефлексії, конструктивного вирішення проблем. Саме цей досвід активно впроваджується в повсякденний навчально-виховний процес школи.
Головним завданням діяльності психолога у школі є забезпечення нормального процесу психічного становлення дитини, тому психологічна робота організована насамперед відповідно до інтересів самого учня. Ми розвиваємо його особистість, орієнтуючись на положення гуманістичної педагогіки і психології про особистісно-рівноправний характер взаємодії між дитиною та дорослим, право кожної дитини на самовизначення. Адже коли вчитель оцінює особистість учня, спираючись тільки на власний досвід та інтуїцію, без достатньої кількості інформації, це може заважати виявленню справжніх причин труднощів у навчанні і вихованні, виникненню комунікативних проблем. Тому психологічне вивчення індивідуальних особливостей кожного учня є важливим завданням, для вирішення якого використовуються різноманітні методи психологічного обстеження. Звичайно, психологічна робота з дітьми різного віку має інший зміст.
Психолог застосовує різноманітні форми психологічної роботи: індивідуальні консультації, рольові ігри, казкотерапію, психокорекційні тренінги. Це дозволяє ефективніше допомагати учням у вирішенні їхніх проблем, налагодженні стосунків між собою, батьками та вчителями.
Психолог має прагнути до реалізації гуманних взаємин в учнівському колективі, до взаємоповаги, порозуміння, розвитку особистості кожного учасника навчально-виховного процесу школи.
Хочемо також зазначити: психолог працює для людей. Психологи — не чарівники, не всесильні. Вони люди, такі самі, як і решта на цій планеті. Тому психолог, на жаль, не може вирішити всіх проблем учня або того, хто звернувся по допомогу. І річ не в тому, що бракує знань чи досвіду. Багато чого залежить і від самої людини. Якщо вона готова змінювати щось у собі на краще, якщо докладатиме максимум зусиль для досягнення бажаної мети — тоді й консультація чи психологічна допомога будуть корисними і плідними. Багато чого залежить і від середовища, в якому живе учень. Адже будь-яка психологічна бесіда, тренінг, заняття буде марним, якщо дитина прийде додому, а там усе навпаки.
І все ж: психолог повинен нести добре, мудре, позитивне, сіяти в душах дітей зерна любові та добра.

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ

/Files/images/2022___2023_nr/images.png

Національна гаряча лінія з питань захисту прав дітей ‒ 0-800-500-225 або 772 з мобільного (з 12:00 до 16:00).

Національна гаряча лінія з питань насильства та захисту прав дітей ‒ 8-800-500-33-50.

Центр соціальної допомоги сім’ям ‒ 044-566-15-48 — допоможе в ситуаціях домашнього насильства і при складних сімейних обставинах.

Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон Довіри» ‒ 8-800-500-21-80.

Телефон довіри Департаменту освіти Харківської міської ради -764-22-39.

"Телефон довіри" у Харкові - 759-76-76.

/Files/images/2022___2023_nr/0200hspu-2dc8.jpg

ТЕЛЕФОННІ ГАРЯЧІ ЛІНІЇ

/Files/images/2022___2023_nr/19518.png

Національна дитяча "гаряча" лінія - 116-111 (з мобільного), 0-800-500-225 (зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).
Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

Профілактика негативних явищ у колективі,
в т. ч. профілактика булінгу, насильства

/Files/images/2022___2023_nr/Булінг.jpg

/Files/images/2022___2023_nr/Мобінг.jpg

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я «ТИ ЯК?», ІНІЦІЙОВАНА ОЛЕНОЮ ЗЕЛЕНСЬКОЮ.

Психологічна стійкість під час війни, її розвиток

/Files/images/2022___2023_nr/Психологічна стійкість в умовах війни.jpg

Інформація щодо торгівлі людьми

/Files/images/2022___2023_nr/Торгівля людьми.jpg

/Files/images/2022___2023_nr/Ні торгівлі людьми.png

Соціальний відеоролик
"Зупини торгівлю людьми" ↓

/Files/images/2022___2023_nr/Зупини торгівлю людьми.png

Захистіть психіку дітей в умовах війни

● Намагайтесь не демонструвати при дітях складних негативних емоцій.
● Не направляйте свою агресію і паніку на дитину.
● Намагайтеся переключити увагу на щось корисне, запропонуйте їй допомогти вам у звичайних домашніх справах.
● Знайдіть час і сили на спільну творчість, гру, читання, розповідь, щоб допомогти їй пережити емоції, подолати тривогу, страх.
● Дайте дитині можливість виговоритися, поясніть, що такі почуття як гнів, страх, тривога - нормальна реакція на “ненормальні” події.
● Терапія криком - надзвичайно діюча техніка, що дає можливість дитині звільнитися від негативних почуттів і емоцій.
● Дихальні вправи (надуй, здуй кулю, дує вітер та ін.).
● Запропонуйте дітям активні рухи. Спорт, танець, масаж - запорука психофізичного здоров'я дитини.
● Обмежте доступ дитини до засобів масової інформації, перегляду фото, репортажів з місць трагічних подій.
● Дитина повинна отримувати будь-яку інформацію відповідно до віку і рівня розвитку.
● Старайтесь дотримуватися збалансованого харчування і відпочинку.
● Частіше обнімайте дитину, хваліть і підбадьорюйте її.

/Files/images/2022___2023_nr/Ідеальні-батьки-це-неможливо-і-не-потрібно.jpg