/Files/images/2015_2016_ug/Презентация1.jpg Україно!... Воскресни, мамо,-

І вернися в світлицю -хату!...

Тарас Шевченко

/Files/images/muzey/3072x2048_704154_[www.ArtFile.ru].jpg

У період відродження України як незалежної і суверенної держави, який ми переживаємо і який супроводжується прискоренням процесу формування національно-культурної свідомості, значним і постійно зростаючим є інтерес до історичного минулого.

Шкільний музей є однією з форм розвитку творчої самодіяльності і громадської активності учнів у процесі збирання, дослідження, обробки, оформлення і пропаганди матеріалів з історії природи і суспільства, які мають виховну і науково-пізнавальну цінність.

Мета і завдання музею — сприяти формуванню в учнів патріотизму, розширенню їхнього світогляду і вихованню пізнавальних інтересів і здібностей, розвитку суспільно-політичної активності, виробленню практичних навичок пошуково-дослідницької роботи, вдосконаленню навчально-виховного процесу. Він є базою для роботи з обдарованими дітьми, а також для показу та проведення цікавих заходів та уроків з суспільствознавства, історії, української мови та літератури .

Шкільний етнографічний музей «Українська світлиця» був заснований на базі кабінету № 16 Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 136 імені Героя Радянського союзу П.Д. Говоруненка, згідно з наказом по школі від 30 грудня 2013 року № 198 на базі народознавчих, краєзнавчих та етнографічних джерел, зібраних з різних куточків нашої України.

Над проектом створення музею працював весь педагогічний колектив, а також група учнів, які допомагали в зборі експонатів, організації експозицій.

Фонд музею налічує близько 98 експонатів, але історико-краєзнавча, пошукова, дослідницька робота учнівського та педагогічного колективу продовжується. Із створенням музею значно зросли зацікавленість учнів історичним минулим, звичаями, обрядами, побутом українського народу, інтерес до вивчення окремих сторінок життя і діяльності славних земляків: героїв-інтернаціоналістів, письменників, діячів науки та культури. І це не дивно, адже головна наша мета – зберегти пам'ять про покоління, оскільки не знаючи минулого, не можна будувати майбутнє.

Музей «Українська світлиця» є невід'ємною частиною шкільного організму, загального освітнього процесу. Він покликаний забезпечити додаткову етнографічну освіту, а також дозволяє урізноманітнити форми роботи по виконанню загальноосвітньої програми школи.

/Files/images/muzey/0_5f005_bb258f91_orig_yapfiles.ru.png