ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Питання безпеки життєдіяльності та захисту цивільного населення від надзвичайних ситуацій було завжди актуальним, а особливо сьогодні - в умовах воєнного стану.

16.04.2024 року в гімназії проходив загальношкільний День цивільного захисту онлайн, під час якого учні здобули теоретичні знання та удосконалили практичні навички дій в надзвичайних ситуаціях.

Як уберегтись від небезпеки, як діяти під час повітряної тривоги, як не розгубитися, як урятуватися і допомогти іншим, як надати першу медичну допомогу обговорили під час тематичних заходів в рамках Дня цивільного захисту.

Фахівці відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Холодногірському району Харківської міської територіальної громади Харківського районного управління ГУ ДСНС України у Харківській області розповіли як діяти в надзвичайних ситуаціях та провели вікторину, в якій активно брали участь учні 1-4 класів та продемонстрували високий рівень знань з безпеки.

Вчителями предмету «Захист України» були проведені онлайн уроки метою яких було розширити знання учнів про роботу державної системи цивільного захисту та вдосконалення практичних навичок дій в екстремальних ситуаціях.

Класні керівники провели тематичну годину спілкування, де діти мали змогу повторити та систематизувати знання правил цивільного захисту, переглянути навчальні відеоролики, мультфільми, удосконалити свої знання за допомогою сюжетних ігор та вікторин, а також провели практичну перевірку здатності учасників освітнього процесу реагувати на сигнал оповіщення цивільного захисту.

Особливу увагу звернули на правила поведінки в умовах воєнного стану, порядок дій за сигналом «Повітряна тривога!», протимінну небезпеку, порядок дій у разі аварії на хімічно-небезпечних об’єктах з викидом аміаку та хлору, порядок дій при застосуванні бойових отруйних речовин та дії у разі аварії на об’єктах атомної енергетики.

Важливо підкреслити, що знання, отримані учнями під час Дня цивільного захисту, допоможуть врятувати життя їм та життя їхніх близьких і рідних.